Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

CEO VanEck: investori izvēlas zeltu

Ieteikt Ieteikt
29/01/2019

VanEck Associates ģenerāldirektors Jan van Eck uzskata, ka kriptovalūtu investori pamazām zaudē interesi par bitkoinu un tagad aktīvi pērk zeltu. Šādu paziņojumu Jan van Eck sniedza savā intervijā CNBC 26.janvārī.

VanEck.jpg

Pēc kompānijas VanEck vadītāja vārdiem, var spriest, ka "bitkoins spēja piesaistīt uzmanību no zelta tirgus 2017.gadā", taču pašlaik situācija mainījusies. "No mūsu nesenās aptaujas izriet, ka 4 000 bitkoin investoru par investīciju prioritāti 2019.gadā izvēlējušies zeltu."

Šīs pašas intervijas laikā kompānijas Seymour Asset Management dibinātājs un investīciju direktors Tims Seimurs, runājot par bitkoin ETF, norādīja, ka bitkoina, kā kapitāla uzkrāšanas līdzekļa funkcijas, ir apšaubāmas: "Bitkoins kā prece ir zaudējis savu likviditāti. Šobrīd ļoti sarežģīti runāt par to, ka bitkoins ir uzkrāšanas līdzeklis. Tādēļ ETF dibināšana man nav saprotama." 

vaultoro_small.jpg

Kompānija VanEck radījusi indeksu, kurš, pēc CNBC domām, ir viens no populārākajiem ar zeltu nodrošinātajiem ETF-runa iet par GDX un GDXJ. Van Eks norādīja, ka pieprasījums pēc šiem instrumentiem pēdējos 2-3 mēnešos ievērojami palielinājies un, atšķirībā no fondu tirgus, zelta ETF demonstrē pārliecinošu pieaugumu.

Wall Street Journal (WSJ) decembra beigās, atsaucoties uz kompānijas Excalibur Pro Inc. pētījumu un volatilitātes indeksu CBOE, norādīja uz skaidri saskatāmu savstarpējo saistību starp tradicionālo aktīvu tirgu un bitkoinu. 2018.gada decembra beigās bitkoina korelācija pret zeltu bija 0.84.

Savukārt, kompānija CME Group prognozē dolāra pavājināšanos un, kā sekas tam, investīciju intereses pieaugumu pēc zelta. Šāda scenārija gadījumā pastāv ievērojama varbūtība, ka digitālā zelta cenas var pieaugt sekojot fiziskā zelta cenām.

Jāatgādina, ka jūnijā kompānija VanEck apvienoja savus centienus ar finanšu kompāniju SolidX lai radītu pirmo bitkoin investīciju fondu ETF - VanEck SolidX Bitcoin Trust.

Avots: Bitnovosti

 

Atpakaļ