Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

Kas noticis ar 100 kilogramu smago zelta monētu?

Ieteikt Ieteikt
18/01/2019

Kļuvis zināms, ka Kanādas zelta "Kļavas Lapas" 100 kilogramu monētas nolaupītāji no Berlīnes Bode muzeja drīzumā tiks tiesāti. Taču kas noticis ar pašu zelta monētu un kur tā atrodas?

100-kg-Canada-Maple-Leaf-gold.jpg

Jāatgādina, ka 2017.gada martā no Berlīnes Bode muzeja tika nolaupīta 100 kilogramu smagā zelta monēta "Kļavas Lapa". Policija joprojām nevar noskaidrot kas noticis ar šo monētu. Arī presē nav ziņu par tās likteni.

Zelts ir mīksts metāls, kurš viegli pārkausējams 1063 grādu temperatūrā. Tādēļ ar lielu iespējamību var pieņemt, ka monēta tikusi pārkausēta uzreiz pēc nolaupīšanas. Šim nolūkam pietiekami ar nelielu pārkausēšanas krāsniņu, kuru var iegādāties veikalā vai nopirkt internetā.

Pārkausējot monētu, nolaupītāji varēja tam pievienot varu vai sudrabu, lai padarītu metālu izturīgāku. Šādu zeltu ar citu metālu piemaisījumu tirgū var vieglāk pārdot, turklāt, nerodas lieki jautājumi.

Nevar izslēgt, ka monēta tikusi pārkausēta zelta kubā ar diagonāli 17.3 cm un izvesta no valsts. Tādēļ, iespējams, jāsamierinās ar to, ka unikālā 100 kg zelta monēta ir zudusi.

Pēc pašreizējām zelta cenām 100 kilogrami maksā aptuveni 3.6 miljonus eiro. No šāda daudzuma zelta var izgatavot 10 000 zelta gredzenu.

Avots: Gold.ru

 

Atpakaļ