Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

Zelta cenas: banku prognozes 2019.gadam

Ieteikt Ieteikt
29/12/2018

Vairākas investīciju bankas publiskojušas savas prognozes par 2019.gadu. Galvenokārt, uzsvars tiek likts uz ASV dolāra pavājināšanos, kas veicinās zelta cenu pieaugumu. Tikai viena banka bija pesimistiska par zelta cenu. 

Gold_forecast_picture.jpg

Jāatgādina, ka šogad minimālā zelta cena  1184$ par unci tika sasniegta 16.augustā. Kopš tā brīža dārgmetāla cenas pieaugušas par 5%. Kādas prognozes zelta cenām bankas sniedz jaunajā 2019.gadā? 

Bank of America Merryl Lynch publiskojusi vairākus pozitīvus komentārus par zelta cenām. Bankas analītiķi uzskata, ka vājais ASV dolārs, inflācijas pieaugums un zemās reālās procentu likmes būs zelta cenu pieauguma draiveri. Jaunajā gadā zelta cenas var sasniegt 1400$ par unci, bet 2018.gada vidējā zelta cena būs 1296$ par unci.

Holandiešu ABM Amro banka arī sagaida zelta cenu pieaugumu līdz 1400$ par unci. Tas tiek pamatots ar tiem pašiem argumentiem: vājais dolārs, zems obligāciju ienesīgums, pieprasījuma pieaugums pēc zelta no Ķīnas. 

Ķīnas bankas ICBC analītiķi prognozē ievērojamu zelta cenu pieaugumu 2019.gada 3.kvartālā-līdz 1320$ par unci. Vidējā zelta cena 2018.gadā būs aptuveni 1293$ par unci. Bankā uzskata, ka ASV dolārs jau sasniedzis savu maksimumu, tādēļ to sagaida pavājināšanās, kas arī būs viens no galvenajiem zelta cenu pieauguma iemesliem.

Kompānija TD Securities prognozē zelta cenu pieaugumu 2019.gadā līdz 1300$ par unci. Pēc analītiķu domām, FRS likmju paaugstināšanas palēnināšanās atbalstīs zelta cenas.

Pie pretēja viedokļa pieturas franču BNP Paribas. Banka 2019.gadā prognozē zelta cenu pazemināšanos zem 1200$ par unci. Analītiķi ir pārliecināti, ka ASV dolārs nostiprināsies, tādēļ investori atdos priekšroku ASV Valsts obligācijām, nevis zeltam, un zelta vidējā cena 2019.gadā būs 1145$ par unci.

Kompānija SP Angel, kas nodarbojas ar izejvielu tirdzniecību, uzskata, ka 2019.gads zeltam būs diezgan labs. Galvenais iemesls šādai prognozei ir tas, ka ASV FRS 2019.gadā var aprobežoties tikai ar divām procentu likmju paaugstināšanas reizēm. Turklāt, samazinoties nodokļiem un pieaugot darba algām, ASV var pieaugt inflācija, bet tas vienmēr atbalsta zelta cenas.

Zeltam kompānijas ieskatā ir labas izredzes pieaugt par 100 dolāriem, sasniedzot 1275$ par unci. Pateicoties investoriem, kuri iegādājas zeltu tā cenu krituma brīžos, atbalsta līmenis ir 1208$ par unci, zemāk par kuru cenas diezin vai nolaidīsies.

Visticamāk, arī dažādu valstu Centrālās Bankas, uz pasaules valūtu svārstību fona, turpinās pieaudzēt savas zelta rezerves. Centrālajām Bankām dzeltenais metāls ir starptautisko rezervju diversifikācijas instruments. 

Amerikāņu JP Morgan uzskata, ka investoriem nevajadzētu likt cerības uz zelta cenu ralliju 2019.gada sākumā. Pirmajā pusgadā zelta un sudraba cenu dinamika attīstīsies normas robežās. 

Banka uzskata, ka pirmajā pusgadā zelta cenas svārstīsies dieapzonā 1200-1250$ par unci. Tikai 2019.gada 4.kvartālā zeltam ir iespēja sasniegt 1400$ par unci.

Šveices Credit Suisse savā 2019.gada prognozē norāda, ka zelta cenas uzrādīs ievērojamu pieaugumu. Analītiķi uzskata, ka vidējā zelta cena 2019.gadā būs 1275$ par unci, bet 2020.gadā tā var sasniegt 1300$ par unci.

Šveices banka norāda, ka zeltu atbalstīs ASV dolāra pavājināšanās, ASV obligāciju ienesīguma samazināšanās un fondu tirgus korekcija.

Svarīgs zelta cenu atbalsta faktors būs arī dažādu valstu Centrālās Bankas, kuras tupinās diversificēt savas starptautiskās rezerves. Līderis zelta iegādē starp pasaules Centrālajām Bankām pašlaik ir Krievijas CB. Credit Suisse uzskata, ka gadījumā, ja zelta cenas uzrādīs ievērojamu pieaugumu, tad zelta ieguves kompāniju akcijas sekos tām.

"Mūsu prognoze zelta cenām 2019.gadā ir vēršu trends, kas balstās uz daudziem fundamentāliem un tehniskiem faktoriem. Galvenasi zelta cenu atbalsta faktors būs investoru noskaņojums, kuri bažījas par fondu tirgus korekcijām. Šie investori atdos priekšroku zeltam kā patvēruma aktīvam. Ja turbulence akciju tirgū turpināsies 2019.gadā, zelts nostiprinās savas pozīcijas finanšu tirgū", saka Credit Suisse analītiķi.

Austrālijas-Jaunzēlandes banku grupa ANZ arī publiskojusi pozitīvu zelta cenu prognozi 2019.gadam.  

ANZ norāda, ka zelts vienmēr ir svarīgs investīciju portfeļa diversifikācijas aktīvs. Ir vairāki faktori, kas nāks par labu zelta cenām 2019.gadā. Pirmkārt, procentu likmju paaugstināšanas tempu kritums ASV pavājinās ASV dolāru, kas radīs atbalstu zelta cenām. Arī fondu tirgus svārstības un Brexit, kā arī citi politiskie riski dažādās pasaules vietās būs pozitīvs faktors zelta cenām.

ANZ uzskata, ka 2019.gadā notiks pasaules ekonomiskās izaugsmes tempu samazināšanās. Attīstības valstu valūtas būs ļoti svārstīgas. Tas nozīmē, ka šajās valstīs radīsies pieprasījums pēc zelta lai saglabātu uzkrājumus no vērtības zuduma.

Arī Centrālās Bankas, ekspertu ieskatā, turpinās iegādāties zeltu savu rezervju diversificēšanai. Visi šie faktori būs pozitīvi zelta cenām.

Gold_forecast_2019_lv.jpg 

Avots: Gold.ru

 

Atpakaļ