Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

WGC: kas būs zelta pircēji 2019.gadā

Ieteikt Ieteikt
09/12/2018

Kā norāda portāls Mining Weekly, pēc Vispasaules Zelta Padomes (WGC) domām, tie paši zelta cenas ietekmējošie faktori, kuri dominēja 2018.gada otrajā pusē, turpinās ietekmēt zelta cenas arī nākamajā 2019.gadā.

pokupateli-zoloto-2019-wgc.jpg

Fiziskā zelta pircēji nāk galvenokārt no Ķīnas un Indijas, kas kopā rada 50% no pasaules pieprasījuma pēc zelta. Kā norāda Vispasaules Zelta Padomes analītiķis Džons Ride, pieaugot šo Āzijas valstu labklājībai, to iedzīvotāji turpina investēt dārgmetālā.  

Arī Centrālās Bankas, kuras šogad pārsteigušas analītiķus ar ieguldījumiem dzeltenajā metālā, turpinās palielināt savas zelta rezerves. Ir liela iespējamība, ka 2019.gadā zeltu sāks iegādāties vēl lielāks skaits Centrālo Banku.

Galvenie zelta pircēji ne tikai atbalstīs pašreizējās zelta cenas, bet arī radīs labu fundamentu ilgtermiņa perspektīvai. Īstermiņa zelta cenu dinamika būs atkarīga no investoru aktivitātes, turklāt, nav svarīgi vai investori vadīsies pēc stratēģiskiem vai taktiskiem apsvērumiem.

Pēc WGC analītiķu domām, pašlaik ir ideāls brīdis iekļaut zeltu savā investīciju portfelī. "Dārgmetālu jāuzskata par likvidu aktīvu ar augsta ienesīguma potenciālu, īpaši apstākļos, ja citu investīciju aktīvu cenas samazinās. Prakse rāda, ka zelts tikai uzlabo investīciju portfeļa kvalitāti un tas kļūst stabilāks", secināts apskatā. 

Avots: Gold.ru

Atpakaļ