Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

Eiropas investori liek likmes uz zeltu

Ieteikt Ieteikt
01/12/2018

Pašlaik zelts ir viens no pieprasītākajiem aktīviem starp Eiropas investoriem. Saskaņā ar kompānijas Legg Mason aptauju, aptuveni 1/4 Vācijas, Itālijas, Šveices un Lielbritānijas investoru izskata zelta iegādes iespējamību tuvākajos 12 mēnešos.

 

Europe_investor.jpg

Aptaujā piedalījās 16 810 investori no dažādām valstīm, kuri nākamajā 2019.gadā plāno veikt investīcijas vismaz 10 000 eiro apmērā. Lielāko interesi par zeltu izrādīja investori no Vācijas un Šveices. Attiecīgi 30% un 27% respondentu izteicās par labu dzeltenajam metālam. Tikmēr ieguldījumu līderi šajās valstīs ir nacionālo kompāniju akcijas.

Lielbritānijā aptuveni 22% respondentu izteicās par labu zeltam, kurš atpaliek no akcijām, valsts obligācijām, skaidras naudas un alternatīviem ieguldījumu veidiem. ASV tikai 18% aptaujāto izteicās par labu ieguldījumiem zeltā.

Kompānija Legg Mason tomēr neatbalsta investoru optimismu attiecībā uz zeltu. Tā uzsver, ka pēc akciju tirgus pieauguma sekos korekcija un zelts tiek uztverts kā patvēruma aktīvs. Kompānija norāda, ka zelts, atšķirībā no citiem aktīviem, nenes procentu ieņēmumus. Arī šogad dzeltenais metāls saviem īpašniekiem diezin vai nesīs jūtamus ienākumus un kompānija nesaskata nopietnus iemeslus zelta cenu pieaugumam. 

Avots: Gold.ru

 

Atpakaļ