Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

Pārbaudiet savu sīknaudu-varbūt Jums pieder vesels kapitāls!

Ieteikt Ieteikt
22/11/2017

Iespējams, Jums ir 2 eiro monētas, kuras maksā daudz vairāk par savu nominālu. Tās tika laistas apgrozībā ierobežotā tirāžā par godu kādam notikumam.

eiro monetas.jpg

Varbūt Jums ir monēta, kuras izgatavošanā tika pieļauts brāķis. Daudzu gadu garumā šādu monētu vērtība pieaug un tās medī daudzi pasaules kolekcionāri. Zemāk norādīts šādu vērtīgu monētu saraksts-varbūt Jums palaimējas kādu no tām atrast savā maciņā.

2 eiro, Vācija

2euro_Vacija.jpg

Šīs 2008.gada izlaiduma monētas satur kļūdu: Eiropas Savienības 15 valstis uz monētas atainotas bez robežām. Pavisam tika izlaistas 30 000 šādas monētas un pēc tām ir liels kolekcionāru pieprasījums. 

2 eiro, Spānija

2euro_Spanija.jpg

Spāņu 2 eiro monēta tika izlaista par godu valūtas desmitgadei un tai ir nesimetrisks zvaigžņu izvietojums. Tirāža bija 8 mlj.monētu, bet ar brāķi tika izgatavotas 70-100 000 monētas.

2 eiro, Vatikāns

2euro_Vatikans.jpg

Monēta tika laista apgrozībā 2004.gadā par godu Vatikāna 75 gadu izveidošanas jubilejai. Pavisam tika nokaltas 85 000 šādas monētas. Kolekcijas vērtība šai monētai ir aptuveni ap 100 eiro.

2 eiro, Somija

2euro_Somija.jpg

2004.gadā izlaistā monēta veltīta Eiropas Savienības paplašināšanai. Šīs monētas vērtība ir aptuveni 60 eiro. Zemā monētas vērtība saistīta ar diezgan lielu tirāžau-vairāk kā 1 miljons.

2 eiro, veltīti Greisai Kellijai

2euro_Greisa.jpg

Monēta laista apgrozībā 2007.gadā un maksā no 600 līdz 1000 eiro. Tirāža tikai 20 000 gab.

2 eiro, Sanmarino

2euro_Sanmarino.jpg

2005.gadā apgrozībā laista monēta. Tirāža 130 000 monētas, aptuvenā vertība 120 eiro.

1 cents, Itālija

1cents_Italija.jpg

Itālijas monētu kaltuves kļūdas dēļ uz 2 centu monētas sagatavēm tika izmantots 1 centa monētu averss. Visticamāk, pārejot no 1 centa monētu kalšanas uz 2 centu monētām, aizmirsa nomainīt monētu spiedi. Rezultātā sanāca 1 centu monēta, kas ir tikpat liela kā 2 centu monētas.

Šī centa monēta tika iekļauta monētu komplektos, kurus izplatīja bankas un pasta nodaļas pirms eiro ieviešanas.

Itālijas un Eiropas likumdošana nosaka, ka monētas, kas neatbilst specifikācijai:

a) nav uzskatāmas par maksāšanas līdzekli

b) valstij ir īpašuma tiesības uz šādām monētām

c) šādas monetas jāizņem no apgrozības.

2002.gada kāds Turīnas izsoļu nams paziņoja par 6 komplektu iegādi ar brāķeto centa monētu. Jaunums radīja ažiotāžu Eiropas presē un raisīja kolekcionāru interesi. Tomēr drīz vien šīs monētas konfiscēja Itālijas Finanšu policija izmeklēšanas veikšanai.

Tikai pēc 11 gadu tiesāšanās ar Itālijas monēta nama muzeju, kurš arī pretendēja uz šīm monētām, izsoļu namam izdevās atgūt brāķētās monētas un 2013.gada 23.maijā organizēt izsoli ar sākumcenu 2500 eiro par vienu centa monētu.

Eksperti vērtē, ka apgrozībā atrodas aptuveni 100 monētas, lai gan sākotnēji monētu kaltuves direktors ziņoja tikai par 2-3 šādām monētām. Iespējams, ka pēc tiesas lēmuma parādīsies vēl kādas monētas, kuras tika slēptas kamēr nerodās likumisks precedents pašreizējiem monetu īpašniekiem paturēt tās īpašumā.

Tiek ziņots, ka kāds kolekcionāts par šo 1 centu monētu samaksājis 6 600 eiro.

 

Atpakaļ