Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

Kas jauns 100 kg zelta Kanādas Kļavas monētas zādzības izmeklēšanas gaitā

Ieteikt Ieteikt
  • Sākums
  • Jaunumi
  • Ziņas
  • Kas jauns 100 kg zelta Kanādas Kļavas monētas zādzības izmeklēšanas gaitā
14/07/2017

Šonedēļ Berlīnes policija veica kratīšanas vairākos pilsētas dzīvokļos, kuru iemītnieki tiek turēti aizdomās par zelta monētas zādzību no Berlīnes muzeja.

100-kg-Canada-Maple-Leaf-gold.jpg

Policija ziņo, ka starp aizdomās turamajiem ir vairāki cilvēki, tajā skaitā bijušais muzeja darbinieks. Dzīvokļu kratīšanas laikā tika atrasti ieroči. Aizdomās tiek turēts arī kāds juvelierveikals, caur kuru, kā uzskata izmeklēšana, tikuši realizēti zagti juvelierizstrādājumi.

Policija spēja nākt uz pēdām noziedzniekiem pēc ilgstošas ārējo novērošanas kameru ierakstu izpētes. Tomēr joprojām nav izdevies noskaidrot kur atrodas pati 100 kg smagā zelta monēta. Policija uzskata, ka monētu atrast neizdosies un cerības to atrast aizvien mazinās.

2017.gada naktī no 26.marta uz 27.martu no Berlīnes muzeja tika nozagta 100 kg smaga zelta monēta "Kļavas Lapa". Monētas nomināls ir 1 miljons Kanādas dolāru un vairākus gadus tā bija lielākā zelta monēta pasaulē (tagad tā ir tikai otrā vietā).

Šādas monētas tirgus vērtība šobrīd ir aptuveni 3.7 mlj.ASV dolāru. Spriežot pēc visa, muzejā darbojās profesionāļi, jo monēta tika stingri apsargāta. Turklāt, to transportēt un realizēt ir ārkārtīgi grūti. Pastāv liela varbūtība, ka laupītāji monētu pārkausējuši.

100 kg zelta "Kļavas Lapas" monēta bija pirmā monēta ar nominālu 1 miljons dolāru. Tā uzreiz piesaistīja bagātu investoru, kuri meklēja neparastus investīciju objektus, interesi.

2011.gadā Austrālijas Pērtas monētu kaltuve izkala 1 tonnu smaguzelta "Ķengura"monētu, kura kļuva par lielako zelta monētu pasaulē. Trešajā vietā atrodas 31.1 kg smagā zelta "Vīnes Filarmoniks" monēta.

Источник: Gold.ru

 

Atpakaļ