Loading..

Atslēgvārdi

Nosūtīt draugam Drukas versija

Ķīna atsakās no uncēm un pāriet uz gramiem

Ieteikt Ieteikt
28/10/2015

Ķīna nolēmusi atteikties no trojas uncēm, kurās norāda dārgmetālu monētu un stieņu svaru. Jauno Ķīnas zelta un sudraba Pandas monētu svars tagad tiks norādīts gramos.

Ķīnas monetārā vadība nolēmusi izvēlēties savu īpašo ceļu un sākusi izlaist 2016.gada zelta un sudraba investīciju monētas gramos, lai investoriem būtu vienkāršāk noteikt savu monētu masu.

Китай отказывается от унций и переходит на граммы 

Rietumu valstis turpina izmantot trojas unci kā dārgmetālu masas mērvienību. Viena trojas unce (31.1 grams) ir standarta mērvienība pasaules dārgmetālu biržās. Tomēr Ķīnas monētu nams nolēmis atteikties no tradīcijām un sākt jauno Ķīnas Pandas investīciju monētu kalšanu gramos.  

Jaunās 2016.gada investīciju monētas pārdošanā parādīsies 2015.gada 28.oktobrī. Saskaņā ar Ķīnas likumdošanu tās ir likumīgs maksāšanas līdzeklis. Šajā sakarā jānorāda, ka trojas uncei nav vēsturisku tradīciju Ķīnas naudas un tirdzniecības sistēmā.

Ķīnas Pandas investīciju monētas tiek kaltas kopš 1982.gada. Tolaik šo zelta un sudraba monētu tirāžas bija domātas galvenokārt ārzemju investoriem. Līdz pat 2003.gadam privātie Ķīnas investori nevarēja iegādāties šīs monētas.

2011.gadā Ķīnas valdība uzsāka iekšējā zelta tirgus liberalizācijas politiku, aicinot iedzīvotājus pirkt investīciju zeltu monētās un stieņos. Pāreja no trojas uncēm uz gramiem nozīmē Ķīnas identitātes palielināšanos pretstatā Rietumiem. 

Avots: Gold.ru

Nopirkt investīciju monētas un stieņus-PĀRIET UZ E VEIKALU

 

buynow-green-5.png

 

Atpakaļ