Loading..

Jaunumi uz e-pastu

Drukas versija

Kāda starpība starp monētas kataloga un tirgus cenu?

Kā noteikt monētas tirgus cenu? Vairumā gadījumu tā atšķiras no cenas, kas norādīta katalogā. Tirgus cenas veidošanās atkarīga no pieprasījuma, zelta/sudraba cenas, konkrētās monētas saglabāšanās pakāpes, retuma un citiem faktoriem. Eksistē tikai viens veids, lai noteiktu tirgus cenu-atrast analoģiskas monētas cenu.

Piemēram: Krievija 5 rubļi 1904, zelts, cena pēc Krause: XF-$70, UNC. -$100.

Tirgus cena 2001.gada 15.februārī ASV:

XF/AU - $45

MS63 - $50

MS65 - $65

MS66 - $85

MS67 - $135

MS68 - $300

Var pamanīt kā mainās cena par monētu atkarībā no saglabāšanās pakāpes no $50 līdz $300. Kādēļ tā pati monēta MS68 maksā 6 reizes vairāk nekā MS63? Atbilde ir vienkārša. Visā pasaulē eksistē tikai nedaudzas MS68 monetas, bet MS63 un zemāk ir simti tūkstoši.

Kas ir galvenie noteicēji numizmātikas pasaulē? Tie ir monētu nami, lieli, vidēji un sīki monētu tirgotāji, izsoles, masu mēdiji, kas orientēti uz kolekcionāriem, paši kolekcionāri, kas reizēm pērk un pārdod monētas un organizācijas, kas piedāvā pakalpojumus neatkarīgai monētu klasifikācijai.

Kas ir šīs organizācijas, kas piedāvā monētu klasifikāciju? Tie ir uzņēmumi, kuriemJūs varat nodot savas monētas lai noteiktu to autentiskumu un klasifikāciju. Divas lielākās, piemēram, ir PCGS - Professional Grading Service un NGC - Numismatic Guarantee Corporation of America. Tās ir starptautiskas korporācijas, kuru biznesa reputācija un ietekme numizmātikas tirgū līdzīga De Birs ietekmei briljantu tirgū.

Kas notiek, kad Jūs nosūtat savu monētu klasifikācijai? Katra monēta tiek izskatīta vismaz trīs speciālistu klatbūtnē-numizmātiem ar lielu pieredzi. Viņi nosaka monētas autentiskumu, tiek atsijāti viltojumi, noteikta monētas saglabāšanās pakāpe. Katra monēta, kas izgājusi klasifikāciju, tiek iekļauta katalogā un ievietota speciālā iepakojumā (sk.foto) lai to labāk saglabātu, un tiek izsūtīta atpakaļ īpašniekam.

 

 

Atpakaļ