Loading..

Jaunumi uz e-pastu

Drukas versija

Kādas priekšrocības ir investīciju zelta iegādei?

- zelts palīdz izvairīties no inflācijas un valūtas kursu svārstībām. Daudzi eksperti iesaka ieguldīt 10-20% ieguldījumu zeltā.

- zelts ir efektīvs aktīvs ietaupījumu saglabāšanas jomā. Tas ilgstoši saglabā savu vērtību. Pretstatā cenu un valūtas svārstībām, zelts patstāvīgi atgriežas pie sava pirktspējas līdzsvara. Parasti investīcijas zeltā ir vērstas uz ietaupījumu saglabāšanu ilgtermiņā, nevis ātru peļņas gūšanu.

-zeltam ir ļoti augsta likviditāte un tam ir internacionāls tirgus. To ir viegli iegādāties un pārdot visās valstīs. Zelta likviditāte ir daudz augstāka nekā citiem ieguldījumu veidiem, piemēram, nekustamā īpašuma pārdošana aizņem daudz vairāk laika.

- nauda var zaudēt savu vērtību inflācijas rezultātā, nepārdomātas valsts ekonomiskās politikas vai kādu citu ārēju makroekonomisku un politisku apstākļu iespaidā. Šādos apstākļos valdībai var rasties kārdinājums veikt papildus naudas emisijas un teorētiski naudas zīmju drukāšana un laišana apgrozībā var būt bezgalīga un nauda zaudē savu pirktspēju. Zelta apgrozījums ir ierobežots ar pasaules krājumiem un ieguvi. Pēc dažu ekspertu aprēķiniem zelta daudzums pasaulē uz vienu iedzīvotāju ir mazāks par vienu unci zelta (1 unce ir 31 grams).

Atpakaļ